Στον φιλόξενο πολυχώρο “Ζώγια” πραγματοποιήθηκε η δεύτερη παρουσίαση του βιβλίο της παιδιάτρου και συγγραφέως Φωτεινής Παπαδημητρίου, με τίτλο “Το δεσποτάτο της λίμνης” και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία. Εκτός από την ίδια μίλησαν η Κατερίνα Ανδριανάκη (Φιλόλογος και Υπ. Δρ. Λογοτεχνικής Εκπαίδευσης ΑΠΘ), Γιάννης Τσιτσίμης (Συγγραφέας) και η Αθηνά Τοκμακίδου (Αρχαιολόγος ΥΠΠΟΑ), ενώ την εκδήλωση συντόνισε ο Γιώργος Δανιήλ (Δικηγόρος Θεσσαλονίκης).
“Το Δεσποτάτο της Λίμνης” στο Ζώγια
![Το δεσποτάτο της Λίμνης στο Ζώγια](https://www.pigi.gr/wp-content/uploads/2023/01/image_50408449-scaled.jpg)
19
Ιαν